Producent wyrobów
pościelowych
wyszukiwarka zaawansowana
suma: 0,00 zł do kasy
Wybieramy kołdrę puchową czyli jak uniknąć najczęstszych błędów

Każdy konsument podczas zakupów popełnia błędy. Czasem wynikają z pośpiechu, innym razem z niewiedzy i błędnych przekonań dotyczących produktów. Błędy najbardziej frustrują, gdy dotyczą produktów, które miały przynosić nam komfort i pozwalać na odpoczynek po ciężkim dniu. Trudno wyobrazić sobie, co może przynieść większe odprężenie i zapewnić lepszy relaks niż dobrze dobrana pościel. Producenci takich rozwiązań zadbali o to, żebyśmy mogli wybierać z licznych opcji syntetycznych i puchowych. Dzisiejszy artykuł poświęcamy temu drugiemu rodzajowi.

Najczęstsze błędy popełniane podczas zakupu pościeli puchowej

  • Niewłaściwy rozmiar kołdry z pierza gęsiego

Wiele osób za największy problem na tym polu uznaje zbyt małą kołdrę z pierza gęsiego. W takiej sytuacji rzeczywiście trudno mówić o spokojnym śnie. Za mały rozmiar sprawi, że albo będziemy walczyć o kołdrę z partnerem/partnerką, albo, jeśli śpimy sami, będziemy musieli przyjąć niewygodną pozycję, żeby schować się pod kołdrą. Warto pamiętać, że zbyt duży rozmiar kołdry z puchu gęsiego też może być problematyczny. Jeśli po zaścieleniu łóżka, pościel będzie znajdowała się na podłodze, utrzymanie jej w czystości niestety będzie sporym wyzwaniem. Tutaj należy zaznaczyć, że wybierając rozmiar, trzeba wziąć pod uwagę rozmiar poszewek dostępnych na rynku. Niestandardowe wymiary kołdry przeważnie oznaczają problemy z dopasowaniem poszwy lub konieczność zapłacenia za poszewkę wysokiej ceny. Na szczęście większość producentów proponuje różne standardowe warianty kołdry naturalnej puchowej, a rozwiązania odbiegające do tych popularnych rozmiarów, zdecydowanie należą do rzadkości.

  • Pozorna oszczędność

Któż podczas zakupów nie czuje pokusy, żeby nieco zaoszczędzić? To całkiem naturalny odruch i w niektórych sytuacjach pozwala nam rzeczywiście zadbać o domowy budżet lub odłożyć na upragniony produkt. Czasem jednak nie warto priorytetowo traktować kwestii oszczędzania. Zakup najtańszej kołdry puchowej zawsze wiąże się z dużym ryzykiem, że będziemy rozczarowani takim produktem. Niska cena z czegoś wynika. Niekiedy jest to po prostu sezonowa obniżka cen, ale czasem... powodem są po prostu nieodpowiednie materiały. Słabej jakości kołdra z puchu gęsiego oznacza słabe wypełnienie. W praktyce będzie to się wiązało z tym, że produkt nie odprowadzi w skuteczny sposób wilgoci i będzie się ona gromadziła we wnętrzu kołdry naturalnej puchowej. Nie trzeba cierpieć na nadmierną potliwość, żeby na własnej skórze odczuć negatywne konsekwencje wyboru takiego produktu.

Wybrana kołdra puchowa

  • Wybór nierzetelnego sklepu

Za kołdrę z puchu gęsiego zapłaciliśmy niemałe pieniądze, opis produktu sugerował, że wyrób charakteryzuje się wysoką jakością, a mimo to rozwiązanie nie spełnia naszych oczekiwań? Prawdopodobnie kupiliśmy kołdrę naturalną puchową z niepewnego źródła. Jeśli firma jest nierzetelna, może na swojej witrynie napisać wszystko, co skłoni klienta do zrobienia zakupu, również wspomnieć o certyfikatach i atestach, których ich kołdry puchowe wcale nie posiadają. Na szczęście tego błędu jest naprawdę łatwo uniknąć. Wystarczy krótki research, żeby sprawdzić opinie dotychczasowych klientów i przekonać się, czy są oni zadowoleni z zakupionych produktów. Takie upewnienie się zajmuje chwilę, a może uchronić nas przed wyrzuceniem pieniędzy w błoto.

  • Traktowanie po macoszemu kwestii wypełnienia kołdry

Czytamy w opisie producenta, że kołdra została wykonana z pierza gęsiego i ta informacja nam wystarczy? Zdecydowanie warto zagłębić się w tę sprawę nieco bardziej. Nawet jeśli producent używa określenia "kołdra puchowa", wcale nie oznacza to, że cały wsad składa się z puchu. Nierzadko zdarza się sytuacja, że producenci decydują się wymieszać kilka rodzajów pierza, a następnie opisywać produkt w taki sposób, żeby potencjalni klienci sądzili, że wypełnienie jest wykonane jedynie z droższego wariantu pierza. Na szczęście również temu problemowi można w łatwy sposób zapobiec. Wystarczy, że po prostu, zamiast polegać na chwytach marketingowych, sprawdzimy procentowy skład wypełnienia.

 

do góry
{nocache:650702a86cd917a0351da45cd1185323#1}
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl