Producent wyrobów
pościelowych
wyszukiwarka zaawansowana
suma: 0,00 zł do kasy
Darmowa dostawa już od 500,00 zł

Wybieramy poduszkę i kołdrę puchową - na co trzeba zwrócić uwagę?

Pościel puchowa to coś, co można znaleźć w wielu polskich domach. Chociaż większość domowego wyposażenia zmienia się, wraz z upowszechnianiem się nowoczesnych technologii, wydaje się, że m.in. kołder naturalnych z puchu i poduszek z pierza to nie dotyczy. Od lat wybierane są z powodu swoich właściwości. W dzisiejszym artykule skupiamy się na zaletach poduszek naturalnych z pierza i kołder z półpuchu, puchu. Podpowiadamy też, na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

Łóżko z dużymi poduszkami

Dlaczego warto wybierać poduszki i kołdry naturalne z pierza oraz ich warianty z puchu?

Przede wszystkim kołdry naturalne zapewniają optymalną cyrkulację powietrza. Pod takim przykryciem dużo trudniej jest się spocić. Dodatkowo kołdry naturalne puchowe i z pierza pochłaniają wilgoć, a następnie ją odprowadzają. Taka cyrkulacja sprawia, że kołdry puchowe minimalizują rozwój drobnoustrojów w wypełnieniu.

Inną ważną zaletą jest długowieczność. Nie ma znaczenia, czy jest to kołdra letnia z puchu gęsiego, czy kołdra puchowa całoroczna. Wypełnienie sprawuje się świetnie, nawet po upływie dłuższego czasu. Na tzw. "uklepywanie się" szczególnie mocno narażone są poduszki. Poduszki naturalne puchowe (również poduszki z półpuchu) utrzymują sprężystość przez długi czas, zapewniając głowie optymalne oparcie.

Wybierz parametry kołdry naturalnej puchowej i poduszki z puchu/z pierza

Wielu producentów proponuje specjalne kołdry na lato. Taki wariant produktu można znaleźć też wśród kołder z półpuchu. Kołdra letnia puchowa jest lekka i zapobiega przegrzewaniu się w gorące miesiące. Przykładem jest propozycja Lech-Pol - kołdra puchowa na lato o wymiarach 135x200 cm, z wypełnieniem z gęsiego puchu oraz w poszyciu z delikatnej bawełny w kolorze białym. Podczas researchu napotkamy również kołdry puchowe całoroczne. Jeden produkt złożony jest z dwóch warstw, z których pomocą można w sumie stworzyć trzy kołdry: kołdrę na lato, na nieco chłodniejsze miesiące, a po spięciu ich razem, kołdrę na zimę.

Jeśli chodzi o poduszki puchowe, warto dopasować jej sprężystość do naszych indywidualnych preferencji. Dobra poduszka naturalna powinna zapewniać nam nieprzerwany sen. Zły wybór poznamy po dolegliwościach bólowych w okolicach szyi, a czasem też ramion.

Producenci poduszek naturalnych proponują klientom dość spory wybór. Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na wymiary poduszki puchowej. Na rynku spotkamy się najczęściej z wymiarami:

  1. 40x40cm;
  2. 50x60cm;
  3. 70x80cm.

Dobrej jakości poduszka naturalna puchowa charakteryzuje się wysoką trwałością, doskonałą termoizolacją cieplną oraz precyzyjnie wykonanym, szczelnym poszyciem.

Komplety pościeli

Wybierając kołdry puchowe na lato, kołdry całoroczne oraz poduszki z półpuchu, warto rozważyć komplety. Takie rozwiązanie może znacznie ułatwić proces zakupowy. Dodatkowo jest nieco bardziej ekonomiczny niż zakup kołdry i poduszki oddzielnie. Przykładem takich kompletów w sklepie Lech-Pol są np.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl